Tegnap méltóképpen idézték fel diákjaink egy levélrészlet és az egykori újságcikkek felolvasásával, hogy mi történt 106 éve Budapesten június 4-én. A gyásznapra emlékezve fiataljaink kórusa néhány kollégával kiegészülve elénekelte Bárdos Lajos Erkel szózat feldolgozását. Köszönjük Szabó Dóra és László Lóránd történelemtanárok felkészítő munkáját.Olvass tovább

Iskolánk hagyományait ápolva a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumának 10.A osztálya kiszálláson járt a ceglédi Molnár Mária Református Fogyatékos Ápoló-Gondozó Otthonban.32 diák és 2 kísérőtanár (Szalókiné Tóth Judit és Prill Éva) utazott el az intézménybe.Diákjaink egy rövid, szívhez szóló műsorral készültek, de az otthon lakói is megleptek minket a saját előadásukkal.Olvass tovább

Tóth-Müllern Dóra (11.B) az Aerobik Magyar Kupa 2. fordulójában arany és ezüst érmet szerzett a Flex-HD Debrecen DSE felnőtt versenyzőjeként csapatban és trióban. Szeretettel gratulálunk.Olvass tovább

Május 20-án rendezte meg projektbemutató fórumát a Debreceni Egyetem BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet Fazekas Mihály születésének 260. évfordulója alkalmából. Több debreceni középiskola mellett gimnáziumunk diákjainak is alkalma nyílt projektmunka keretében tehetségét megmutatni. Harkai Gréta, Incze Eszter, Kiss Virág, Orbán Anna Zsófia és Németh Pál 10. évfolyamos tanulók podcastetOlvass tovább

Iskolánk két fiú- és egy lánycsapattal vett részt az idei Strandröplabda Diákolimpián, amelyen rekordlétszámú mezőny indult. Szeretettel gratulálunk minden csapatunknak a sikeres szerepléshez, és további sok sikert kívánunk nekik!Olvass tovább

A 2026. május 14–17. között megvalósult lengyelországi tanulmányi kirándulásunkon iskolánk 10. B osztályos diákjai és két kísérőtanár vett részt a Wacław Felczak Alapítvány támogatásának köszönhetően. A „Kopernikusz nyomában Krakkóban” című program során a diákok a lengyel–magyar történelmi és kulturális kapcsolatokkal, valamint a közép-európai tudományos örökséggel ismerkedhettek meg élményszerű módon. AzOlvass tovább

Koncz Szilvia 10.D osztályos tanuló, ismét kiemelkedő eredményt ért el aerobik sportágban. A 2025/2026 Diákolimpia döntőjén aranyérmet szerzett, tovább gyarapítva eddigi sikereit. Sportpályafutása során ugyanis már 2 Európa-bajnoki ezüstéremmel, összesen 41 Magyar Kupa-aranyéremmel, valamint 9 magyar bajnoki címmel büszkélkedhet egyéni, trió és csoport kategóriákban. Jelenlegi egysége: UP1 Superior További sokOlvass tovább

A Debreceni Egyetem középiskolai felvételi rangsorában ebben a tanévben ismét a kimagasló helyet elfoglaló intézmények egyike lett gimnáziumunk.Köszönjük a tantestületünk nagyszerű munkáját és diákjaink szorgalmas helytállását.Olvass tovább

Itt a tavasz, a napsütés és a vidám dallamok ideje. Ezúttal az énekeskönyvi énekek szólaltak meg tizenegyedikeseink, Kis-Simonka Luca és Erős-Joó Kristóf előadásában fiatalos lendülettel Domschy Mercédesz és Péntek Attila inspirációja nyomán diákjaink és tanáraink nagy örömére.Olvass tovább