Ebben a tanévben is számtalan szebbnél-szebb országos versenyeredménnyel büszkélkedhetnek tanítványaink, valamint 73 kitűnő év végi bizonyítvánnyal. Büszkék vagyunk diákjaink kitartó munkájára, küzdeni tudásukra és tudásvágyukra, valamint tanárkollégáink kimagasló szakmai felkészítő munkájára. Szívből gratulálunk a díjazottaknak!Olvass tovább

Az utolsó tanítási héten rendkívüli filmélményben volt része ifjúságunknak. „Adjátok vissza a hegyeimet” Alapítvány szervezésében ugyanis a refisek három évfolyama a Magyar menyegző című filmet nézte meg az Apolló moziban. Köszönjük szépen a felajánlást, ezt emlékezetes és sokakat meggazdagító programot.Olvass tovább

A tanév utolsó napjai már nem a szilenciumokról szóltak, hanem a közösségi együttlétekről. Kedden a főapparitorok szerveztek izgalmas, játékos vetélkedőt diáktársaiknak. Szerdán a grilles vacsora az eső miatt – sajnos – nem készülhetett a belső udvaron, de a fúvósötös koncert hangjai figyelmet kaptak és felüdítően hatottak a nyáresti hangulatban. (NagyOlvass tovább

Eddig mindig csak a gimnazisták hallhatták tehetséges fiataljaink muzsikálását, de ezúttal két tizenegyedikes diákunk, Kis-Simonka Luca és Erős-Joó Kristóf lementek a kisebbekhez, hogy az általános iskolásokat meglepjék egy jó hangulatú közös énekléssel. Olyan jól sikerült a közös produkció, hogy a szünet végére nem csupán a tapstól, hanem a gyerekek énekétőlOlvass tovább

„A tudatos döntések ma aprónak tűnnek, de holnap egy jobb jövőt építenek.” mottóval hívtuk iskolánk diákjait az idei egészségnapi programokra, ahol a mozgás, a közösség, a játék és a fenntartható szemlélet kerül a középpontba. Az volt a célunk, hogy tizenéveseink élményeken keresztül tapasztalják meg, mennyire fontos a testi-lelki egészség, azOlvass tovább

A 10. B osztály csapata június 17-én kihelyezett egészségnapon az Éld+ program keretében, a Debreceni Református Kollégium Baráti Köre támogatásával bringás kiránduláson vett részt. Kiindulópontjuk Tivadar volt – Tarpa, Márokpapi, Csaroda templomai és csodás környezetük fért bele az egynapos programba. A 2024-ben „az év bicikliútja” címmel elismert beregi kört osztálykirándulásOlvass tovább

Régi hagyomány iskolánkban, hogy egykori diákok, lelkipásztor-szülők és az iskolához kötődő vendég szolgálattevők látogatnak el hozzánk színt hozva lelki életünkbe. Idén Kiss János baptista lelkipásztor az ökumené jegyében, valamint az egykori diákok: Nagy Gábor (Szabadságtelep), dr. Csorba Dávid (kollégiumi múzeumigazgató), Gál-Győri Márta (Debrecen), Péter-Szarka László (Egyetemi Gyülekezet). Természetesen meghívtuk aOlvass tovább

2026. június 4-én a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából1000 diák és tanár gyűlt össze a Kárpát-medence minden szegletéből Sátoraljaújhelyen. A Rákóczi Tábor megtelt élettel ezen a napon: együtt emlékeztünk, együtt dobbant a szívünk és együtt tekintettünk a jövőbe, amelyet Isten segítségével fogunk formálni.Olvass tovább

Krajczár Dóra (11.A) a Uszonyosúszás Diákolimpia Országos Döntőjében 50 méteres gyorsúszásban aranyérmet szerzett május 30-án Gyöngyösön. Nagyon büszkék vagyunk rá, hiszen sok kitartás és erőfeszítés van egy ilyen nagyszerű eredmény mögött.Olvass tovább

A 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián öt diákunk dicséretben részesült pályamunkájáért: Árvai Noémi, Deák Csenge, Grubisics Botond, Pásztori László és Ujvári Balázs. A 495 benevezett projekt közül tanulóink bekerültek a 237 továbbjutó közé, s dicséretet kaptak, biztatva őket a további munkára. Díszokleveleiket hétfőn a reggeli áhítaton vették át. IskolánkOlvass tovább