Koreai tanfolyam indul a szünet után kezdőknek anyanyelvi tanárral. Jelentkezzetek bátran, mert ez egy páratlan, kicsit talán egzotikus lehetőség! 🇰🇷Olvass tovább

Jézus életének utolsó óráit idézték meg a 11. évfolyamos vallás fakultációs diákok Fehér Norbert vallástanár szervezésében a kibocsátó istentiszteleten az Oratóriumban. Márk evangéliumát vették alapul, amelyet fényjáték, gordonkadarabok és modern dalok, valamint elmélkedések gazdagítottak. A diákság egésze is bakapcsolódott a megrázó alkalomba az énekeskönyvi énekek segítségével, amelyek szintén a nagypéntekiOlvass tovább

Egy március végi szerdai napon, a tanórák után a 12. évfolyamosok vonatra szálltak Budapest felé, hogy még utoljára együtt kiránduljanak. A program ezúttal kulturális jellegű volt: szerda este a Vígszínházban megnéztük a Barátom, Harvey című vígjátékot. Másnap délelőtt ellátogattunk a Planet Budapest fenntarthatósági kiállításra. Itt részt vettünk a Ride –Olvass tovább

Ebben a tanévben kilenc, különböző terülten munkálkodó kollégánk nyerte el a Köbüki tehetséggondozó tanári ösztöndíjat. Az országos és nemzetközi versenyeredmények és a tehetséggondozásban elért sikerek szakmai elismeréseként ítélik oda minden évben a kiemelkedő pedagógusoknak. Nagyon büszkék vagyunk tanáraink sikerei és arra, hogy ilyen nagyszerű szakemberek tanítják a ránk bízott fiatalokat.Olvass tovább

Németh Máté (10.C) megnyerte a Kosáry Domokos Országos Történelemversenyt alig egy héttel azután, hogy első helyen végzett a Báthory István Nemzetközi Történelemverseny döntőjében is. Ez az OKTV előtt a legrangosabb megmérettetés, amelynek tudásanyaga szintén a tananyagra épül. Máté ezúttal kb. 2800 induló között a bizonyult a legjobbnak. Különösen kiemelkedett azOlvass tovább

A Leányinternátus karikázó lányai először január végén, majd a februári gálán tették közkinccsé magyarbődi karikázójukat. A néphagyomány szerint húsvétváró böjtidőben csak a lányok énekkel kísért karikázójának van helye, más táncnak nem, így helye volt a lányok táncának-énekének a Tímárház tavaszköszöntő-húsvétváró programjában is. A csapatot most is Szilágyi Laura végzős diákOlvass tovább

Boros Gábor 10.B és Kereszti Bulcsú Lél 10. D osztályos tanulóink  bejutottak az ország legjobbjai közé. A Nemes Tihamér Digitális Kultúra Alkalmazói Verseny döntőjében, 5 órás megmérettetésen vettek részt. Gratulálunk diákjainknak! (Tarsoly-Szabó Katalin, Branda Tamás felkészítő tanárok)Olvass tovább

A Mohács 500 című városi történelemversenyen az iskolából két csapat indult. A Csokonai Gimnáziumban megrendezett döntőben az egyik csapatunk, amelynek tagjai Lebujos Kristóf 10.A, Németh Máté 10.C és Vincze István 10.A voltak első helyezést, míg a másik csapat, vagyis Baráth Anna Bianka, Buda Éva, Nagy Anita 10.Aosztályos tanulók, harmadik helyezést értOlvass tovább

II. Rákóczi Ferenc 350 évvel ezelőtt született Borsi várában. A 11.A osztály rá emlékezett műsorával a tavaszi szünet előtti héten az egyik nagyszünetben. A Krasznahorka büszke vára című bús hangvételű híres dalhoz szépen illett a trombita hangja, amelyet tovább fokozott Lévay Miklós: Mikes című verse. Zárásként Kacsóh Pongrác Rákóczi megtéréseOlvass tovább