05201710Cs

Betűméret

Megjelenés

Profil

Menüstílus

Kezelőpanel

Előzetes felvételi tájékoztató, 2016/2017

Felvétel a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumába
a 2016/2017. tanévre

A Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona felvételt hirdet a 2016/2017. tanévre. Elsősorban református felekezetű, legalább átlagosan jó tanulmányi eredményű tanulók jelentkezését várjuk. A jelentkezési lap mellett minden tanulóról lelkészi jellemzést kérünk. Az elmúlt évekhez hasonlóan a négy évfolyamos, speciális tantervű osztályok mellett öt évfolyamos, nyelvi előkészítő osztályra épülő képzést is indítunk.

A 2016/2017. tanévre szóló felvételivel kapcsolatos információkat (időpontok, a jelentkezés módja, a felvételi vizsgák tárgyankénti követelményei, induló osztályok típusai) a részletes Felvételi Tájékoztatóban közöljük, amely 2015. október 22-től megrendelhető vagy megvásárolható iskolánk Titkárságán (cím: 4026 Debrecen, Péterfia utca 1-7, telefon +36 52 614-896). A Felvételi Tájékoztató megtekinthető lesz a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumának internetes honlapján (www.drkg.hu) is.

Tájékoztatásul közöljük, hogy az iskolánkba jelentkező tanulóknak részt kell venniük a központilag szervezett írásbeli vizsgán!

Iskolánk MATEMATIKA írásbeli felvételire előkészítő ingyenes tanfolyamot szervez 2015. október 16-tól. Helyszín és időpont: péntekenként 14.30-15.30 óra, a Gimnázium Péterfia út 1-7. sz. alatti épületében.

Az érdeklődő diákok és szüleik részére tájékoztató alkalmakat (nyílt napokat) tartunk, ezeken minden szükséges tudnivalót közlünk, és a jelentkezéshez szükséges nyomtatványok is megkaphatók. Igény esetén vidéki gyülekezetekben is szívesen tartunk tájékoztatót. A személyes találkozásig is várjuk kérdéseiket a következő e-mail címre: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A legfontosabb időpontok, határidők:
Tájékoztatók és nyílt napok a Gimnázium Péterfia út 1-7. sz. alatti épületében:
                                          2015. október 22-én, csütörtökön és november 20-án, pénteken

Program:    13 órától: Az iskola bemutatása, ismerkedés az intézménnyel
                 14 órától: Közös tájékoztató a nagy előadóteremben (III. emelet)
                 16 órától: Az internátusok megtekintése

Jelentkezés a központi írásbeli vizsgára:           2015. december 8-ig
Felvételi vizsga, írásbeli (központi):                  2016. január 16, szombat 10 óra
Felvételi vizsga, szóbeli :                                2016. február 23-24-25-26.

Szeretettel várja az érdeklődőket a Debreceni Református Kollégium
Gimnáziuma és Diákotthona

Győri József
igazgató

Digitális évkönyvek

Könyvtár

Reformáció emlékév

Régi honlap