05201710Cs

Betűméret

Megjelenés

Profil

Menüstílus

Kezelőpanel

Előzetes felvételi tájékoztató, 2014/2015

Felvétel a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumába
a 2014/2015. tanévre

A Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona felvételt hirdet a 2014/2015. tanévre. Elsősorban református felekezetű, legalább átlagosan jó tanulmányi eredményű tanulók jelentkezését várjuk. A jelentkezési lap mellett minden tanulóról lelkészi jellemzést kérünk. Az elmúlt évekhez hasonlóan a négy évfolyamos, speciális tantervű osztályok mellett öt évfolyamos, nyelvi előkészítő osztályra épülő képzést is indítunk.

A 2014/2015. tanévre szóló felvételivel kapcsolatos információkat (időpontok, a jelentkezés módja, a felvételi vizsgák tárgyankénti követelményei, induló osztályok típusai) a részletes Felvételi Tájékoztatóban közöljük, amely 2013. október 31-től megtekinthető a debreceni lelkészi és a tiszántúli esperesi hivatalokban, megrendelhető vagy megvásárolható iskolánk Titkárságán (cím: 4044. Debrecen, Kálvin tér 16, telefon: +36 52 516-896). A Felvételi Tájékoztató megtekinthető a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumának internetes honlapján (www.drkg.hu) is.

Tájékoztatásul közöljük, hogy az iskolánkba jelentkező tanulóknak részt kell venniük a központilag szervezett írásbeli vizsgán!

Iskolánk MATEMATIKA írásbeli felvételire előkészítő ingyenes tanfolyamot szervez 2013. november 8-tól. Helyszín és időpont: péntekenként 14.00-15.00 óra, a Gimnázium épületében.

Az érdeklődő diákok és szüleik részére tájékoztató alkalmakat (nyílt napokat) tartunk, ezeken minden szükséges tudnivalót közlünk, és a jelentkezéshez szükséges nyomtatványok is megkaphatók. Igény esetén vidéki gyülekezetekben is szívesen tartunk tájékoztatót. A személyes találkozásig is várjuk kérdéseiket a következő e-mail címre: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A legfontosabb időpontok, határidők:
Tájékoztatók és nyílt napok: 2013. október 25, péntek 15 óra – Díszterem
                                                 2013. november 22, péntek 15 óra – Díszterem

Jelentkezés a központi írásbeli vizsgára: 2013. december 10-ig!
Felvételi vizsga, írásbeli (központi): 2014. január 18, szombat 10 óra
Felvételi vizsga, szóbeli : 2014. február 26-27-28.

Szeretettel várja az érdeklődőket a Debreceni Református Kollégium
Gimnáziuma és Diákotthona

Győri József
igazgató

Digitális évkönyvek

Könyvtár

Reformáció emlékév

Régi honlap