05201710Cs

Betűméret

Megjelenés

Profil

Menüstílus

Kezelőpanel

Felvételi hirdetmény a 2010/2011. tanévre

Felvétel a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumába
a 2010/2011. tanévre

 

A Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona felvételt hirdet a 2010/2011. tanévre. Elsősorban református vallású, legalább átlagosan jó tanulmányi eredményű tanulók jelentkezését várjuk. A jelentkezési lap mellett minden tanulóról lelkészi jellemzést kérünk. Az elmúlt évekhez hasonlóan a négy évfolyamos, speciális tantervű osztályok mellett öt évfolyamos, nyelvi előkészítő osztályra épülő képzést is indítunk.

A 2010/2011. tanévre szóló felvételivel kapcsolatos információkat (időpontok, a jelentkezés módja, a felvételi vizsgák tárgyankénti követelményei, induló osztályok típusai) a részletes Felvételi Tájékoztatóban közöljük, amely 2009. október 15-től megtekinthető a debreceni lelkészi és a tiszántúli esperesi hivatalokban, megrendelhető vagy megvásárolható iskolánk Titkárságán (cím: 4044. Debrecen, Kálvin tér 16, telefon (52) 516-896). A Felvételi Tájékoztató megtekinthető – a fent jelölt időponttól – a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumának internetes honlapján (www.drkg.hu) is.

Tájékoztatásul közöljük, hogy az új jogszabályok szerint az iskolánkba jelentkező tanulóknak is a központilag szervezett írásbeli vizsgán kell részt venniük.

Az érdeklődő diákok és szüleik részére tájékoztató alkalmakat (nyílt napokat) tartunk, ezeken minden szükséges tudnivalót közlünk, s a jelentkezéshez szükséges nyomtatványok is megkaphatók. Igény esetén vidéki gyülekezetekben is szívesen tartunk tájékoztatót. A személyes találkozásig is várjuk kérdéseiket a következő e-mail címre: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A legfontosabb időpontok, határidők:

 

Tájékoztatók és nyílt napok:

2009. október 16, péntek 15 óra - Díszterem

2009. november 20, péntek 15 óra – Díszterem

 

Jelentkezés a központi írásbeli vizsgára:

2009. december 10-ig!

Felvételi vizsga, írásbeli (központi):

2010. január 23, szombat 10 óra

Felvételi vizsga, szóbeli:

2010. március 2-6.

Szeretettel várja az érdeklődőket a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona

Digitális évkönyvek

Könyvtár

Reformáció emlékév

Régi honlap